Lyžovanie v blízkosti ubytovania

Novinka: Stiahnite si mapu bežkárskych tratí na okolitých kopcoch dreveníc AMULET a Amuletik v Slovenskom raji. Stiahnuť mapu.

Lyžovanie patrí k najobľúbenejším zimným športom, preto mu venujeme zvýšenú pozornosť a nasledujúcich pár riadkov.
Spiš je hornatá oblasť, ktorá poskytuje ideálne podmienky všetkým lyžovaniu nakloneným fanúšikom. Možností je veľa a ich dostupnosť závisí od miesta ubytovania.
Dedinka Hnilčík, v ktorej sa chata AMULET a chata Amuletik nachádzajú, je obklopená horami, čo umožnilo vznik množstva lyžiarskych stredísk v okolí ubytovania.
Chata AMULET a chata Amuletik ležia priamo v stredisku Hnilčík - Mraznica a k jeho vleku, vzdialenému asi 200 m, pokojne zájdete peši.
Ďalej sa dočítate viac o možnostiach lyžovania v blízkosti ubytovania.

Lyžiarske strediská

Strediská uvedené nižšie majú prevažnú časť zjazdoviek umelo zasnežovanú, preto niet obáv z nedostatku snehu. Náročnosť tratí si je možné vybrať zo širokej škály od svahov pre začiatočníkov, cez rekreačné, až po riadne tréningové svahy na získanie dobrej kondície. Parkovanie vo všetkých uvedených strediskách je zdarma.

Ski centrum Mraznica (SCM)

Toto lyžiarske stredisko je od drevenice AMULET a Amuletik na dohľad a na jeho zjazdovku sa pozeráte priamo z ich okien. Ráno po prebudení sa pozriete, či sa už prebrali aj páni vlekári a spustili vlek a je na Vás, či ste vyznávači čerstvo uratrakovaného svahu a idete si to hneď užiť, alebo počkáte na oteplenie okolo obeda.
Náročnosť hlavnej trasy je stredná až náročná, dĺžka vleku je 1100 m. Detský vlek je 100 metrový. Konečná stanica vleku je vo výške 1035 m/n.m. K dispozícii je aj požičovňa lyží a snowboardov. Občerstviť sa môžete v novootvorenej Kolibe pod kopcom. Viac povie krátke video.

Lyžiarske stredisko Nálepkovo / Krečno

Menej náročný svah je asi 6 km vzdialený v susednej dedine Nálepkovo, kde je tiež aj umelé zasnežovanie. Snowboardisti a začiatočníci ocenia vhodný sklon, šírku a plynulosť svahu.

Ski centrum Gugel - Mlynky

Približne 25 km od nášho ubytovania je aj známe lyžiarske stredisko Slovenského Raja - Mlynky. Stredisko pozostáva z 3 centier - Gugeľ, Dedinky, Biele Vody. Spolu je tam 9 zjazdových tratí a 7 vlekov. Na svoje si prídu i bežkári, ktorí majú k dispozícii viacero bežeckých tratí.

Stredisko v Levočskej doline - Ski centrum Levoča

Navštíviť môžete aj Levočskú Dolinu so 4 zjazdovkami, parkoviskom, ski servisom, požičovňou lyží a lyžiarskou škôlkou.

Vysoké Tatry

Ak obľubujete naše veľhory Vysoké Tatry, do Tatranskej Lomnice alebo Starého Smokovca sa s využitím diaľnice dostanete za necelú hodinu.

Ak máte otázky o možnostiach lyžovania v blízkosti nášho ubytovania v Slovenskom raji, tak nás kontaktujte!

hore